Kush janë 9 lojtarët që po bindin Conten?

Futboll

Kush janë 9 lojtarët që po bindin Conten?

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 12:43
Kush janë 9 lojtarët që po bindin Conten?

Nëntë lojtarë të Manchester United raportohet se kanë bindur Antonio Conten të pranojë ofertën që të marrë frant e klubit të Premier League, nëse Solskjaer shkarkohet.

Humbja 5-0 e “Djajve të Kuq”  ndaj Liverpoolit të dielën thellon krizën e United që ka marrë vetëm një pikë në katër ndeshet e fundit në Premier League duke u pozicionuar momentalisht në vendin e 7 në tabelë, tetë pikë larg nga Chelsea kryesues, shkruan Albeu.com.

Pavarësisht pretendimeve se tekniku norvegjez është pranë shkarkimi, raportet tregojnë se ai do të jetë patjetër në drejtimin e United për 3 ndeshjet e radhës. Mësohet se ai ka mbështetjes e Ferguson dhe po ashtu ruan mbështetjen e anëtarëve të tjerë të bordit.

Conte i cili  u largua Interi pasi fitoi kampionatin sezonin e kaluar është lidhur ngushtë me stolin e Manchesterit dhe pretendohet se ai kërkon nga skuadra e Premier League nënshkrimin me mbrojtësin e Interit, Stefan De Vrij në janar.

Tani Gazzetta Dello Sport pretendon se Conte i ka dhënë “PO” ofertës së Man Utd, pasi Ronaldo, Pogba, Varane, Telles, Fernandes, Martial, Joshua, Greenwood dhe Rashford e kanë bindur atë ta pranojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat