Newcastle po shikon nga Holanda

Futboll

Newcastle po shikon nga Holanda

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 13:38
Newcastle po shikon nga Holanda

Newcastle po shikon nga Holanda me këmbëngulje.

Pronarët e rinj të klubit anglez po mendojnë seriozisht që Marc Overmars të marrë rolin e drejtorit teknik.

Sipas “De Telegraaf”, drejtuesi aktual i Ajax mund të transferohet në Angli qysh në janar, për të pasur kohë që të ndërtojë një ekip të madh përpara sezonit të ardhshëm.

Përveç Overmars, klubi anglez po e shikon me interes edhe trajnerin Erik Ten Hag. Qëllimi i pronarëve të rinj dhe tejet ambiciozë të Newcastle është rikompozimi i dyshes që ndërtoi Ajax-in këtë sezon.

Trajneri nuk duket i gatshëm të largohet nga Holanda para përfundimit të sezonit. Skenari, i rindërtuar nga gazeta holandeze, parashikon shkuarjen e Overmars në janar dhe pastaj Ten Hag në qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat