Kualifikueset drejt fundit

Futboll

Kualifikueset drejt fundit

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 12:30
Kualifikueset drejt fundit

Kampanja kualifikuese për Kupën e Botë Katar 2022 po shkon drejt fundit, teksa brenda këtyre ditëve do të luhen ndeshjet e fazës së fundit.

Deri tani, katër kombëtare evropiane e kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror.

Belgjika dhe Franca dje siguruan kualifikimin tutje falë fitoreve që arritën ndaj Kazakistanit, respektivisht Estonisë.

Ndërkohë, paraprakisht kualifikimin e kanë siguruar edhe Danimarka dhe Gjermania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat