Arrihet marrëveshja mes Romës dhe Dalot

Futboll

Arrihet marrëveshja mes Romës dhe Dalot

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 18:54
Arrihet marrëveshja mes Romës dhe Dalot

AS Roma raportohet se ka arritur marrëveshje personale me Diogo Dalot, teksa tani planifikon fillimin e negociatave me Manchester United.

Sipas raportimeve nga Italia, Roma po kërkon huazimin e Dalotit, por në marrëveshje të përfshihet detyrimi i blerjes.

Klubi italian thuhet se kërkon që kjo lëvizje të bëhet në afatin kalimtar të janarit.

Në anën tjetër, edhe 22-vjeçari po kërkon largimin nga Manchester United, pasi nuk është në planet e anglezëve.

Mbrojtësi portugez ka kontratë të vlefshme me "Djajtë e Kuq" deri më 30 qershor 2023.

Diogo Dalot në tregun e transferimeve vlerësohet me dhjetë milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat