Xavi debuton me fitore në pankinën e Barcelonës

Nga: K.Goca Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 22:54

Barcelona me vështirësi ka shënuar fitore me rezultat minimal 1:0 ndaj rivalit të qytetit, Espanyol-i.

Një fitore e vështirë por shumë e ëmbël.

Xavi debuton me fitoren në pankinën e Barcelonës.

Ai ditë me parë është emëruar trajner i katalunasve, me të cilët skuadër kaloi pjesën me të mirë si futbollist në kohën e artë me Messin e Iniestan.

Fitorja u sigurua në pjesën e dytë me golin e Memphis Depay, i cili shënoi nga penalltia në minutën e 48-të.

Pas javës së 14-të në Spanjë, Barcelona ngjitet në pozitën e gjashtë me 20 pikë, duke lënë Espanyolin në vend të 11-të me 17 sosh.