Bajrami paraqitet, Empoli fiton

Futboll

Bajrami paraqitet, Empoli fiton

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 17:03
Bajrami paraqitet, Empoli fiton

Empoli zhvilloi takimin e radhës ndaj Fiorentinës në kuadër të xhiros së 14’të të Serie A, shkruan Insporti.

Empoli arriti ta mposhtë Fiorentinën me rezultat 2:1.

Golin për mysafirët e shënoi Vllahoviq, teksa për Empolin shënoi Bandinelli dhe rrjetën për golin e fitores e gjeti Pinamonti në minutën 89’ të takimit.

Nga minuta e 58’të për Empolin u paraqit edhe Nedim Bajrami, i cili nga Sofa Score u vlerësua me notën 7.4. Teksa mungoi mbrojtësi ‘kuqezi’, Ardian Ismajli.

Me këtë fitore Empoli rënditet në pozitën 10 me 19 pikë, ndërsa Fiorentina me 21 pikë rënditet në pozitën 8.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat