Formacionet zyrtare: Llapi – Gjilani

Futboll

Formacionet zyrtare: Llapi – Gjilani

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:45
Formacionet zyrtare: Llapi – Gjilani

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshjet e radhës, në kuadër të xhiros së 16-të.

Kryendeshja do të zhvillohet në Merdare, aty ku Llapi e pret Gjilanin.

Llapjanët janë duke kaluar nëpër një formë të mirë, teksa kanë regjistruar katër fitore radhazi dhe renditen në pozitën e pestë me 24 pikë. Kurse, gjilanasit janë lider më 28 pikë dhe vijnë pas dy fitoreve radhazi.

Formacionet:

Llapi: Coric, Idrizi, Prençi, Shabani, Krasniqi, Selmani, Emini, Ramadani, Veliu, Riviera, Firmino. Kryetrajneri: Tahir Batatina

Gjilani: Koliçi, Useini, Halili, Hajdari, Hoxha, Musolli, Dabiqaj, Razak, Aziz, Progni, Krasniqi. Kryetrajneri: Ismet Munishi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat