Juventusi është në një situatë delikate

Futboll

Juventusi është në një situatë delikate

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 13:21
Juventusi është në një situatë delikate

Pas humbjes së rëndë të pësuar në Champions League, bardhezinjtë janë mundur edhe në kampionat, në ndeshjen e luajtur në shtëpi kundër Atalanta-s.

Një rezultat që e ka larguar akoma më shumë Zonjën e Vjetër nga vendet e para të renditjes.

Andrea Barzagli, ish-mbrojtësi i Juventus, ka komentuar rezultatin e fundit negativ të ish-ekipit të tij.

“Mendoj se ajo e Juventus-it është një situatë delikate. Të humbësh me Atalanta-n mund të jetë  pranueshme, sepse është një skuadër e fortë dhe e pjekur. Megjithatë, kjo Juventus ka shumë ulje-ngritje dhe kjo është shqetësuese”, ka thënë Barzagli për DAZN.

“Skuadra nuk e ka gjetur akoma drejtimin e duhur, duket se eksperimentojnë gjithmonë një gjë ndryshe. Kështu nuk është mirë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat