Tërhiqet shorti për Kupën e Botës për klube

Futboll

Tërhiqet shorti për Kupën e Botës për klube

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 18:11
Foto ilustrim

Është tërhequr shorti për Kupën e Botës për Klube.

Kampioni i Evropës, Chelsea është i kualifikuar në gjysmëfinale dhe i duhet të presë në raundin e parë

Pra, fillimisht, do përballen Jazira kundër Auckland City dhe fituesi i këtij takimi do takohet me Al Hilal, pastaj cila skuadër do arrijë të dal fituese do këtë përball kampionin e Evropës.

Ndërkohë, gjysmëfinalja tjetër do zhvillohet ndërmjet Se Palmeiras kundër fituesit të ndeshjes Al Ahy SC – CF Monterrey.

Image

Finalja zhvillohet më 12 shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat