Kukësi mbyll bashkëpunimin me mesfushorin

Futboll

Kukësi mbyll bashkëpunimin me mesfushorin

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 23:12
Kukësi mbyll bashkëpunimin me mesfushorin

Albin Gashi zyrtarisht nuk është më një futbollist i Kukësit. Mesfushori me tipare ofensive nuk ishte në planet e trajnerit Diego Longo, i cili përgjatë këtij sezoni i kishte dhuruar vetëm 113 minuta dhe ato të marra në fillimin e kampionatit, saktësisht në 3 ndeshjet e para, ndaj Egnatias, Kastriotit dhe Laçit.

Prej atij momenti, 24-vjeçari është ulur vazhdimisht në stol në rolin e spektatorit, ndërsa në tre sfidat e fundit nuk ka qenë fare pjesë e ekipit. Ndaj, duke njohur situatën, të dyja palët kanë vendosur të ndajnë rrugët, teksa ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, Kukësi sqaroi se për arsye familjare, futbollisti do të largohet drejt Austrisë, aty ku është edhe vendlindja e tij.

Njoftimi i Kukësit:

Njoftim i klubit!

Futbollisti Albin Gashi nuk është më pjesë e skuadrës sonë! Sulmuesi 24-vjeçar ka kërkuar nga klubi që të largohet në drejtim të Austrisë arsye familjare dhe klubi e ka mirëkuptuar kërkesën e futbollistit duke e lënë të lirë.

Klubi i Kukësit e falënderon Gashin për kontributin e dhënë për fanellën e Kukësit dhe i uron shumë suksese në karrierën e tij futbollistike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat