Jep dorëheqje trajneri i Lille

Futboll

Jep dorëheqje trajneri i Lille

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:48
Christophe Galtier

Christophe Galtier ka njoftuar se do të largohet nga klubi i Lille, pasi fitoi trofeun e Ligue 1 me ta.

Galtier, i cili ndali dominimin e PSG-së për 7 vite, tani do të largohet nga klubi i LOSC Lille.

“Unë kam marrë këtë vendim personalisht, kam njoftuar edhe presidentin që do të largohem”, ka thënë Galtier për L’Equipe.

Me 83 pikë të fituara pas 38 ndeshjeve, Lille arriti që të shpallet kampione e Ligue 1 dhe kësisoj ndali dominimin ndër vite të Paris Saint-Germain.

Galtier nuk raportohet të ketë arritur marrëveshje me ndonjë klub tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat