Hadergjonaj shpallet lojtar i ndeshjes

Futboll

Hadergjonaj shpallet lojtar i ndeshjes

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 23:40
Hadergjonaj shpallet lojtar i ndeshjes

Është mbyllur me barazim ndeshja ndërmjet Kasimpasas dhe Besiktasit, e vlefshme për xhiron 15’të në Superligën e Turqisë.

Lojtari i Përfaqësueses së Kosovës – Florent Hadergjonaj, ishte startues dhe u zhvilloi një paraqitje briliante kundër Kampionët në fuqi të Turqisë – Besiktas.

Hadergjonaj ishte lojtari i ndeshjes (Kasimpasa – Besiktas), ku edhe paraqitja e tij u vlerësua me notën 7.8 nga SofaScore.

Besiktas nuk po kalon një edicion të lehtë, ku pas 15 xhirove të para ka vetëm 21 pikë dhe pozicionohet në vendin e nëntë në tabelë.

Një barazim 1-1 shumë i vlefshëm për skuadrën e Hadergjonajt, kjo sepse Kasimpasa pozicionohet në zonën e kuqe, më saktë në vendin e 19’të, me vetëm 11 pikë të tubuara në 15 ndeshje.

Kjo e sotmja ndaj Besiktasit ishte paraqitja e 11’të e Hadergjonajt me Kasimpasan këtë edicion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat