Rikthimi i Zinedine Zidanes...

Futboll

Rikthimi i Zinedine Zidanes...

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 12:35
Rikthimi i Zinedine Zidanes...

Rikthimi i Zinedine Zidane në stol do të ishte më afër se kurrë dhe është se gjithçka tregon se trajneri do të marrë frenat e PSG-së.

Edhe pse ardhja e tij u vlerësua menjëherë pasi Pochettino ishte në agjendën e United, refuzimi i argjentinasit për të kaluar te  “Djajtë e Kuq” në mes të sezonit, ndryshoi udhërrëfyesin e klubit francez, i cili tashmë kishte mbyllur nënshkrimin e ish- trajnerin e Real Madridit.

Problemi është se Leonardo dhe Al Khelaïfi e konsiderojnë shumë të rrezikshme të presin deri në verë. Pasi Zidane mund të rimendojë t’i bashkohet projektit dhe duke menduar se e ardhmja e Pochettino nuk është gjë tjetër veçse largimi nga bankina në fund të sezonit, ngjarjet mund të parashikohen.

Ideja do të ishte shkarkimi i ish-trajnerit të Tottenhamit këtë janar për të shpallur Zizoun për gjysmën e dytë të sezonit. Me shpresën se edhe situata e Mbappe do të marrë kthesë, raporton albeu.

Pochettino e di se i kanë mbetur edhe disa ditë në PSG, por ai do të jetë profesionist deri në momentin e fundit.

Më pas ai mund t’i bashkohet United për t’u përgatitur për sezonin e ardhshëm, në të cilin do të zëvendësojë Ralf Rangnick.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat