Akuzohet edhe për vrasjen e një shqiptari

Futboll

Akuzohet edhe për vrasjen e një shqiptari

Më: 17 dhjetor 2021 Në ora: 22:45
Akuzohet edhe për vrasjen e një shqiptari

Policia italiane ka arrestuar vrasësin e kryetarit të ultrasve të Lacios, i njohur me nofkën “Diabolik”. Ky i  fundit u ekzekutua në 7 gusht të 2019 në parkun “Acquedotti” në zonën  e Tuskolana.

Sipas “Gazetta dello Sport”, Raul Esteban Kalderon u arrestua ditën e sotme në Romë. Ai akuzohet si ekzekutori i Fabricio Pishiteli, kryetarit të grupit të ultrasve të skuadrës së Lacios.

Autori i vrasjes është filmuar nga kamerat e një biznesi privat, ku shihet se si ai i është afruar Pishitelit teksa e ka qëlluar me armë në kokë. Burimet policore bëjnë të ditur se palët janë përplasur për tregjet e drogës në kryeqytetin italian pasi “Diabolik” ishte një emër i njohur edhe në botën e krimit të organizuar.

Ndërkohë është mësuar se vrasësi, akuzohet edhe për një tjetër akt kriminal. Policia italiane por e heton atë për vrajën e 38-vjeçarit shqiptar S. SH. në shtatorin e vitit 2020.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat