Formacionet zyrtare: Dortmund – Freiburg

Futboll

Formacionet zyrtare: Dortmund – Freiburg

Më: 14 janar 2022 Në ora: 19:58
Foto ilustrim

Dortmundi dhe Freiburgu do të hapin duelin e xhiros së 19-të në Bundesliga. 

Dortmundi i cili gjendet në pozitën e dytë tabelare me 37 pikë, me gjashtë pikë larg liderit Bayern, do të synojë fitoren për t’iu afruar edhe më shumë kreut të tabelës, ndërkohë Freiburgu gjendet në pozitën e katërt me 30 pikë të mbledhura dhe me një fitore potenciale do të ngriteshin në pozitën e tretë vetëm prapa Bayernit dhe kundërshtarëve të tyre të sotëm.

Dy skuadrat tani kanë publikuar formacionet zyrtare.

Dortmund XI: Kobel; Meunier, Can, Hummels, Guerreiro; Brandt, Dahoud, Bellingham; Malen, Haaland, Reus.

Freiburg XI: Uphoff; Kubler, Lienhart, Gulde, Günter; Haberer, Höfler; Sallai, Jeong Woo-Yeong, Grifo; Höler.

Haaland nuk ka realizuar në dy ndeshjet e fundit për Dortmundin në Bundesliga, diçka që është e pazakontë për të që nga transferimi i tij tek klubi gjerman dhe mbetet të shihet nëse ai do të rikthehet te goli sonte.

Ndeshja fillon nga ora 20:30 dhe zhvillohet në ‘Signal Iduna Park’. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat