Mungesa të shumta te Roma

Futboll

Mungesa të shumta te Roma

Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:36
Mungesa të shumta te Roma

Roma do të përballet ditën e sotme kundër Kaljarit në sfidën e vlefshme për javën e 22-të në kampionat.

Murinjo do të duhet të bëjë pa shumë lojtar të rëndësishëm në këtë sfidë.

Duket se mungesat e shumta te kryeqytetasit, i kanë dhënë mundësin mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, të jetë pjesë e formacionit titullar. Shqiptari do të ketë mundësin të tregojë vlerat e tij dhe për të bindur trajnerin Murinjo.

Skuadra e portugezit vjen pas dy humbje radhazi dhe fitorja është i vetmi obligim për të mbajtur gjallë shpresën për të arritur një nga katër vendet e para.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat