Juventusi e gjen zëvendësuesin e Dybalas

Futboll

Juventusi e gjen zëvendësuesin e Dybalas

Më: 17 janar 2022 Në ora: 18:34
Paulo Dybala

Juventusi është duke e shqyrtuar transferimin e talentit të Romës, Nicolo Zaniolos, si zëvendësues të Paulo Dybalas.

Argjentinasi 28-vjeçar raportohet se do të largohet nga “Zonja e Vjetër” kur kontrata e tij të skadojë në fund të sezonit, duke lënë një rol të madh të sulmin e ekipit. 

Juventusi po përgatitet për këtë dhe Zaniolo është zëvendësimi që ata e kanë në mendje.

Sipas TuttoMercatoWeb, Juventusi ka identifikuar Zaniolon si zëvendësuesin ideal të Dybalas.

Në anën tjetër, Roma kërkon që t’ia rinovojë kontratën Zaniolos, e cila skadon në vitin 2024 dhe negociatat do të rinisin në shkurt, pork a mundësi që rinovimi të mos ndodhë. 

Edhe nëse është kështu, Juventusi nuk do të zmbrapsej nga dëshira për ta transferuar talentin italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat