Ky është formacioni më i mirë i vitit 2021

Futboll

Ky është formacioni më i mirë i vitit 2021

Më: 17 janar 2022 Në ora: 20:20
Foto ilustrim

FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë në futboll për vitin 2021.

Shtëpia më e madhe e futbollit po e mban ceremoninë e ndarjes së çmimeve për vitin që lamë pas në Zvicër.

Portier: Donnarumma

Mbrojtës: Alaba, Ruben Dias, Bonucci

Mesfushorë: Jorginho, Kante, De Bruyne

Sulmues: Ronaldo, Haaland, Lewandowski, Messi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat