Lionel Messi, një orë para iPaid-it

Futboll

Lionel Messi, një orë para iPaid-it

Më: 18 janar 2022 Në ora: 11:22
Lionel Messi, një orë para iPaid-it

Ndonjëherë gjestet e një kampioni të madh maten më shumë në humbje sesa në fitore.

Lionel Messi nuk ishte i ftuar në mbrëmjen gala të FIFA-s për çmimet “The Best”, pasi nuk ishte fituesi (ceremonia ishte e kushtëzuar për shkak të pandemisë). Edhe pse e dinte që nuk do të ishte i pari, Leo e ndoqi nëpërmjet iPad-it të tij për gati një orë ceremoninë, në respekt të fituesit Robert Lewandowski.

Ishte një tjetër vlerësim për sulmuesin polak, për të cilin kishte thënë se e meritonte “Topin e Artë” gjatë ceremonisë së zhvilluar në Paris.  

Lewandowski tashmë ka më shumë “The Best” (2020,2021) sesa Leo Messi (2019). I vetmi futbollist tjetër që ka fituar dy herë “FIFA The Best” ëhtë Cristiano Ronaldo (2016 dhe 2017).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat