Liverpool është admirues i madh i Phillipsit

Futboll

Liverpool është admirues i madh i Phillipsit

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:25
Liverpool është admirues i madh i Phillipsit

Real Madrid thuhet se i është bashkuar Liverpool-it në garën për të nënshkruar mesfushorin e Leeds United, Kalvin Phillips.

26-vjeçari, i cili aktualisht është jashtë fushës për shkak të një dëmtimi, ka qenë një lojtar i spikatur për klubin dhe vendin, gjë që besohet se ka rënë në sy të një numri klubesh të mëdha evropiane.

Liverpool kuptohet se është admirues i madh i Phillips, me një raport që pretendon se ata janë të përgatitur të ofrojnë 33.4 milion £ për mesfushorin gjatë verës.

Megjithatë, ‘El Nacional’ raporton se Real Madridi e ka monitoruar nga afër Jorkshiremanin, i cili është një nga ‘obsesionet e mëdha’ të trajnerit Carlo Ancelotti.

Raporti shton se shefi italian i ka bërë të qartë hierarkisë së klubit se dëshiron të rekrutojë Phillips si zëvendësues të Casemiro, i cili ka pësuar një rënie në formë këtë sezon.

Phillips, i cili ka qenë me Leeds që nga mosha 14-vjeçare, ka bërë gjithsej 226 paraqitje për klubin e tij të fëmijërisë në të gjitha garat, duke shënuar 14 gola dhe duke regjistruar 13 asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat