“Sky”: Po afrohet largimi i Xherdan Shaqirit!

Futboll

“Sky”: Po afrohet largimi i Xherdan Shaqirit!

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:51
“Sky”: Po afrohet largimi i Xherdan Shaqirit!

Po bëhet gjithnjë e më e qartë një largim i menjëhershëm i futbollistit Xherdan Shaqiri nga Olympique Lyon.

Sipas informacioneve të “Sky”, 30-vjeçari është në bisedime me disa klube evropiane dhe për këtë arsye nuk përjashtohet një rikthim në Bundesliga I në këtë afat kalimtar. 

Megjithatë, deri më tani nuk jep ndonjë emër konkret. 

Lojtari i kombëtares zvicerane, i cili verën e kaluar kaloi nga Liverpooli në klubin e divizionit të parë francez, për një shifër prej 6 milionë eurosh, është lënë jashtë fushës nën drejtimin e trajnerit Peter Bosz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat