Trajneri gjerman refuzon kombëtaren e Kosovës

Futboll

Trajneri gjerman refuzon kombëtaren e Kosovës

Më: 20 janar 2022 Në ora: 23:59
Trajneri gjerman refuzon kombëtaren e Kosovës

Trajneri gjerman konfirmon se ka refuzuar Kombëtaren e Kosovës

Trajneri gjerman, Christoph Daum ka konfirmuar refuzimin e ofertës së Kosovës.

Në një intervistë të gjermanit, ai ka konfirmuar se ka refuzuar një ftesë nga Kombëtarja e Kosovës për tu bërë trajner i “Dardanëve”.

“Së fundmi kam marrë një kërkesë nga Kosova për tu bërë trajner i kombëtares. Gjë që do të kishte qenë interesante, por si kërkesat nga Holanda dhe Belgjika, unë refuzova”, tha 68-vjeçari.

“Jam i vetëdijshëm që me njohuritë dhe përvojën time mund të jem një ndihmë e vlefshme për disa klube për të arritur objektivat që kanë vendosur. Por vetëm të kesh një punë dhe të mbash një ekip në ligë – që sigurisht është gjithashtu një objektiv i rëndësishëm – nuk është më sfida e duhur për mua”.

Daum ka qenë trajner i disa ekipeve evropiane në të kaluarën, si Kon, Stuttgart, Leverkusen, Besiktas, Fenerbahce e Frankfurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat