Partizani ngec ndaj Kastriotit

Futboll

Partizani ngec ndaj Kastriotit

Më: 22 janar 2022 Në ora: 17:09
Partizani ngec ndaj Kastriotit

Pas startit mjaft pozitiv një javë më parë në Rrogozhinë, Partizani nuk arrin të shkojë përtej barazimit pa gola ndaj Kastriotit në “Elbasan Arena”, në një ndeshje ku doli sërish në pah sëmundja e vjetër e finalizimit të gabuar.

“Të kuqtë” u shfaqën mjaft kërkues dhe krijuan disa mundësi shënimi, por forma e mirë e portierit Sali dhe gabimet e sulmuesve, bënë që topi të mos përfundonte në rrjetë, ndërsa nga ana tjetër edhe Kastrioti bëri një 90-minutësh mjaft pozitiv, duke marrë një pikë me mjaft vlera.

Me këtë barazim Partizani ngjitet në kuotën e 22 pikëve, por mbetet në vendin e pestë, ndërsa Kastrioti mban vendin e fundit, por tashmë me një pikë më shumë.

Partizani-Kastrioti 0-0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat