Skuadra e Premierligës interesohet për Dele Alli

Futboll

Skuadra e Premierligës interesohet për Dele Alli

Më: 24 janar 2022 Në ora: 16:27
Skuadra e Premierligës interesohet për Dele Alli

Newcastle po shqyrton transferimin e Dele Alli.

Mesfushori sulmues i Tottenham tani është në rënie të lirë që kur trajneri Mauricio Pochettino u largua nga klubi. Pak i përdorur nga Mourinho, ai kishte gjetur hapësirë ​​me Espirito Santo vetëm për të përfunduar përsëri në pjesën e pasme.

Me ardhjen e Antonio Conte gjërat nuk u përmirësuan dhe në këtë 2022 ai u përdor vetëm në FA Cup kundër Morecambe.

Newcastle tani është duke avancuar rreth interesimit për mesfushorin anglez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat