Dortmund e ka gjetur zëvendësuesin e Haalandit

Futboll

Dortmund e ka gjetur zëvendësuesin e Haalandit

Më: 24 janar 2022 Në ora: 22:08
Karim Adeyemi. 

Borussia Dortmund ka filluar të mendojë për zëvendësimin e Erling Haaland 

Borussia Dortmund ka filluar negociatat për të arritur një marrëveshje për Karim Adeyemi. 

Sky raporton që drejtori Michael Zorc dhe Sebastian Kehl kanë filluar negociatat dhe ata janë kthyer nga Salzburgu të hënën. 

Mësohet se ata kanë pasur bisedime konkrete me skuadrën austriake, të cilët kanë kërkuar 40 milionë për Adeyemin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat