Jeremie Boga transferohet te Atalanta

Futboll

Jeremie Boga transferohet te Atalanta

Më: 25 janar 2022 Në ora: 01:00
Jeremie Boga

Atalanta ka njoftuar se anësori i Bregut të Fildishtë, Jeremie Boga, i është bashkuar zyrtarisht klubit në një transferim të përhershëm.

Skuadra e Bergamos do të paguajë 18 milionë euro për anësorin 25-vjeçar gjatë verës, me lojtarin që do t’i bashkohet klubit në një marrëveshje huazimi me detyrimin për të blerë klauzolën e bashkangjitur.

Lëvizja ishte parashikuar për një kohë tani, por gjërat shkuan të qeta, duke ngritur dyshime se një marrëveshje do të përfundonte.

Boga është një sulmues i shpejtë, teknik dhe i zoti, i cili ka realizuar driblimet më të suksesshme në Serinë A në vitin kalendarik 2021.

Anësori është taktikisht fleksibil dhe mund të luajë në një sërë pozicionesh përpara.

25-vjeçari i Bregut të Fildishtë, i cili aktualisht po merr pjesë në Kupën e Kombeve të Afrikës, ka bërë 12 paraqitje këtë sezon për Sassuolon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat