Inter-Atalanta, diferenca 3 mln euro për Gosens!

Futboll

Inter-Atalanta, diferenca 3 mln euro për Gosens!

Më: 26 janar 2022 Në ora: 00:56
Robin Gosens

Përditësimet e mëtejshme mbërrijnë mbi negociatat që mund të cojne Robin Gosens nga Atalanta te Inter.

Marrëveshja për formulën mes dy klubeve – huazim me detyrim shlyerje me kusht – siç u përmend tashmë është gjetur, ndërsa në orët në vijim do të përpiqen të gjejnë marrëveshjen përfundimtare për vlerësimin e çmimit: distanca, deri më sot, është minimale dhe është rreth 3 milionë euro.

Pas këtij hapi, Interi do të takohet me anësorin gjerman për të gjetur ekuilibrin e duhur në shifrat e kontratës!

Kërkesa e Atalantës është 30 milionë euro, ndërsa Interi e nisi me një ofertë prej 22 milionë eurosh, ndaj synon ta mbyllë marrëveshjen përgjysmë me bonuse, pra rreth 25!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat