Lojtari është gati për aventurën e re

Futboll

Lojtari është gati për aventurën e re

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:30
Bruno Guimaraes

Lyon luan “blofin”: super transferimi te Newcastle është kryer por mbeten detajet e fundit!

Pavarësisht deklaratës mohuese të Lyonit, konfirmimet nga Franca mbërrijnë për marrëveshjen mes klubit të presidentit Aulas dhe Newcastle për transferimin e Bruno Guimaraes.

Siç raporton RMC Sport, në fakt mes dy kompanive do të kishte një marrëveshje verbale për shumën e transferimit, por jo ende për kushtet e pagesës dhe bonuset.

Lojtari tashmë është gati për aventurën e re dhe situata mund të zhbllokohet të premten, një ditë pas ndeshjes së Brazilit kundër Ekuadorit, kur mesfushori do të takohet me agjentët e tij për të tentuar mbylljen e operacionit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat