Ndryshimi radikal i Higuainit

Futboll

Ndryshimi radikal i Higuainit

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:47
Ndryshimi radikal i Higuainit

Moment ndryshimi për Gonzalo Higuain në Inter Miami.

Sulmuesi ka vendosur të ndryshojë numrin që do të mbajë në shpinë në ndeshje. Pipita do të lërë mënjanë “9” që e ka karakterizuar prej shumë sezonesh dhe do t’i lërë vendin “10”, shkruan AS.

Që nga ardhja e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sulmuesi argjentinas mbante numrin “vrasës” që e karakterizonte gjithmonë.

Gjatë vitit 2021, Higuaín luajti 30 ndeshje me Inter Miami, duke shënuar 12 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat