Costa pranë rikthimit në La Liga

Futboll

Costa pranë rikthimit në La Liga

Më: 29 janar 2022 Në ora: 17:27
Costa pranë rikthimit në La Liga

Diego Costa ishte shumë afër transferimit në Serie A, drejtuesit e Salernitanës kishin arritur akordin me sulmuesin e njohur, por në fund nuk zyrtarizuan akordin prej dyshimeve në lidhje me formën fizike të lojtarit me origjinë braziliane.

33-vjeçari, i cili mbylli aventurën braziliane me Atletico MG më 7 janar, dëshiron të luajë me çdo kusht në futbollin evropian.

Në skenë ka dalë Valencia, që po kërkon për një sulmues.

Trajneri Pepe Bordalás ka zgjedhur Diego Costën, dhe drejtuesit e Valencias kanë nisur bisedimet me agjentin e goleadorit, i cili ka luajtur më parë në La Liga me Atletico Madrid, Celta Vigo dhe Rayo Vallecano.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat