Shpërthen menaxheri i Radus

Futboll

Shpërthen menaxheri i Radus

Më: 11 shkurt 2022 Në ora: 12:34
Shpërthen menaxheri i Radus

Inter triumfoi 2-0 në Kupën e Italisë ndaj Romës dhe siguroi kalimin në gjysmëfinale, ku e pret derbi me Milanin, megjithatë për të prishur festën e zikaltërve, këtë herë ka menduar Oscar Damiani, menaxher i portierit rumun Ionut Radu.

Ky i fundit prej më shumë se një viti është zëvendësues i Handanovic, por ka zbritur vetëm një herë në fushë, në ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Empolit dhe shpresonte shumë që të ishte titullari i këtij kompeticioni, por Inzaghi ka zgjedhur sërish Handanovic dhe ka nxitur reagimin e ashpër të menaxherit.

“Jemi të zhgënjyer si ne, ashtu edhe Radu, që stërvitet gjithmonë në mënyrë të jashtëzakonshme.

Te Inter të gjithë i bëjnë komplimenta dhe pas ndeshjes mjaft të mirë me Empolin, prisnim të luante edhe në Kupën e Italisë, por nuk ndodhi kështu. Unë kam simpati për Handanovic, por mendoj se duhet t’i lërë hapësirë edhe zëvendësuesit, e jo të luajë vetë gjithmonë, ashtu siç bënte kur kishte Padellin.

Radu ka treguar me fakte se mund të bëjë fare mirë portierin e parë, ndaj ndoshta edhe kjo e tremb Handanovicin, që kohët e fundit ka bërë shpesh gabime. Pastaj kanë marrë Onanën, që e pamë edhe në Kupën e Afrikës, se nuk është ndonjë fenomen. Më vjen keq që po e trajtojnë kështu”, u shpreh Damiani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat