Atalanta pranë sulmuesit të Serie A

Futboll

Atalanta pranë sulmuesit të Serie A

Më: 22 shkurt 2022 Në ora: 16:19
Atalanta pranë sulmuesit të Serie A

Atalanta dëshiron të blejë sulmuesin italian Andrea Bellotti për të forcuar linjën e saj sulmuese, sipas një raportimi të “Tuttosport” ku thuhet se axhenda e lojtarit ka arritur një marrëveshje verbale me klubin italian.

Në të njëjtin shkrim të gazetës italiane thuhet se futbollisti 27-vjeçar dëshiron të veshë një fanellë më të madhe të ekipit, ndërsa së fundmi ka refuzuar të rinovojë kontratën e ofruar nga administrata e Torinos.

Bellotti është në Torino që nga viti 2015 kur e bleu nga Palermo dhe këtë vit ka 12 paraqitje, 3 gola dhe 1 asistim.

Gjithsej në këto shtatë sezone ai ka 240 paraqitje, 108 gola dhe 28 asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat