Një tjetër derbi pa fitore

Futboll

Një tjetër derbi pa fitore

Më: 5 mars 2022 Në ora: 23:17
Një tjetër derbi pa fitore

Partizani nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në derbi përballë Tiranës në stadiumin “Air Albania”. Me këtë barazim, ekipi i “demave”, gjithashtu arriti dhe një statistikë negative.

Barazimi pa gola është dhe përballja e katërt e Partizanit që nuk arrin një fitore në derbin me Tiranën.

Fitorja e fundit e të kuqve ishte ajo në sezonin e kaluar, që arritën me shifrat 1-2, në 13 mars 2021.

Nga ana tjetër, Tirana dëshironte një statistikë personale në derbi, për të arritur 3 fitore radhazi, por dhe barazimi vazhdon ta mbajë atë në krye.

Për Partizanin, e vetmja shpresë për të arritur një fitore me rivalët e përjetshëm është në fazën e fundit të kampionatit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat