Skënderbeu - Kukësi, formacionet

Futboll

Skënderbeu - Kukësi, formacionet

Më: 20 mars 2022 Në ora: 15:56
Skënderbeu - Kukësi, formacionet

Skënderbeu-Kukësi është ndeshja që do të mbyllë javën e 26-të të Abissnet Superiore. Korçarët, të cilët qëndrojnë në fund të renditjes kërkojnë në çdo formë që të grumbullojnë pikë, në mënyrë që të shpëtojnë nga rrëzimi prej kategorisë, një mission i vështirë ky duke ditur se deri më tani kanë grumbulluar vetëm 18 pikë dhe gara është shumë e fortë.

Ndërsa Kukësi nga ana tjetër ndodhet në vend të tretë me 42 pikë dhe kërkon që të mos bjerë nga zona e Europës.

Ndërsa na ndan rreth një orë nga startimi i kësaj ndeshje, trajnerët Skënder Gega dhe Diego longo kanë vendosur edhe se si do të luajnë skuadrate tyre sot.

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Rexhepi, Zguro, Sadria, Shehi, Frashëri, Jean Vicktor, Randy, Moraes, Berisha, Mara, Pusi.

Trajneri: Skënder Gega

Kukësi: Tafas, Ndreca, Pëllumbi, Lulaj, Gligorov, De Lucas, Gj.Taipi, Sh.Taipi, Milunovic, Basa, Puntus.

Trajneri: Diego Longo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat