Hazard në llupën e klubit të madh italian

Futboll

Hazard në llupën e klubit të madh italian

Më: 30 mars 2022 Në ora: 18:19
Hazard në llupën e klubit të madh italian

Gjiganti italian AC Milan ka shprehur interesim në transferimin e sulmuesit të krahut të Real Madridit, Eden Hazard, raporton “Sport”.

Ylli belg nuk është duke kaluar nëpër një kohë të mirë që prej transferimit në “Santiago Bernabeu”, dhe tani spekulohet se mund të largohet këtë verë nga Reali, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, gjiganti i Serie A po synon që të blejë edhe një lojtar tjetër nga Real Madridi, ku ka shprehur interesim në shërbimet e sulmuesit serb Luka Jovic, ndërsa dëshiron që huazimin e Brahim Diaz ta bëjë transferim permanent.

Që prej transferimit nga Chelsea te Real Madridi, Eden Hazard ka arritur të bëjë 65 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar gjashtë gola dhe 10 asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat