Kololli shënon për Shimizu S-Pulse

Futboll

Kololli shënon për Shimizu S-Pulse

Më: 2 prill 2022 Në ora: 15:27
Kololli shënon për Shimizu S-Pulse

Benjamin Kololli ka gjetur formën e mirë në javët e fundit, duke e gjetur golin në ndeshjen e dytë me radhë.

Kësaj radhe ai shënoi në kampionat, ku skuadra e tij Shimizu S-Pulse humbi me rezultat 2-1 si mysafir i Kashima Antlers.

Sulmuesi anësor goditi bukur një top me kokë brenda zonës për të gjetur rrjetën në minutën e 70-të, që ishte goli i parë në ndeshje.

Ky është goli i parë i Benjamin Kolollit në J1 League, kur janë zhvilluar gjashtë javët e para.

Në javën e shkuar sulmuesi kishte shënuar edhe në kuadër të Kupës së Japonisë, ku skuadra e tij kaloi tutje.

Shimizu gjendet në vendin e 16-të me vetëm 5 pikë pas gjashtë ndeshjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat