Levante fiton tre pikë shpresëdhënëse, Mustafi 14 minuta e Bardhi nuk futet në lojë

Futboll

Levante fiton tre pikë shpresëdhënëse, Mustafi 14 minuta e Bardhi nuk futet në lojë

Nga: K.G. Më: 2 prill 2022 Në ora: 18:13
Levante fiton tre pikë shpresëdhënëse, Mustafi 14 minuta e Bardhi nuk futet në lojë

Leavente arkëton tre pikë të mëdha. 

Një fitore që ka peshë të madhe dhe i jep shpesë për të siguruar ekzistencën. 

Ata si vendas e mposhtën me rezultat 2:0 Villarealin. 

Futbollisti Jose Luis Morales shënoi në minutën e 69-të e 89-të, duke vendosur fituesin. 

Shkodran Mustafi u inkuadrua nga minuta e 76-të, kurse Enis Bardhi nuk u aktivizua fare, duke qëndruar në bankën e Levantes.

Mustafi me Bardhin iu gëzohen kësaj fitore të madhe.  

Villareali zë vendin e shtatë me 45 pikë e Levante është në të 19-tin me 22.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat