PSG nis bisedimet për transferimin e Lukakus

Futboll

PSG nis bisedimet për transferimin e Lukakus

Më: 11 prill 2022 Në ora: 19:23
Romelu Lukaku

Paris Saint-Germaini ka nisur bisedimet me Chelsean për një transferim të mundshëm të Romelu Lukakus, sipas “The Sun”.

Vetëm një vit pasi u transferua në “Stamford Bridge”, sulmuesi belg është i lidhur me një largim dhe kjo pritet të ndodhë gjatë verës.

PSG po e mendon transferimin e Lukakus gjatë afatit kalimtar të verës, pasi Kylian Mbappe pritet të largohet nga “Parc des Princes”.

Përfaqësuesit e klubit francez thuhet se kanë kohë që janë në bisedime me agjentin e 28-vjeçarit, Mino Raiolan.

Romelu Lukaku me Chelsean ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat