Maroku i hap dyert e rikthimit në kombëtare

Futboll

Maroku i hap dyert e rikthimit në kombëtare

Më: 14 prill 2022 Në ora: 17:29
Maroku i hap dyert e rikthimit në kombëtare

Hakim Ziyech është drejt rikthimit te përfaqësuesja e Marokut, në prag të Kupës së Botës Katar 2022. Kur dukej se fantazisti e kishte mbyllur me kombëtaren, pas një sherri me trajnerin Valid Halilhoxhiq, ka qenë presidenti i Federatës ai që i ka hapur dyert rikthimit.

Duke folur për mediat vendase, presidenti Fouzi Lekjaa u shpreh se askush nuk mund të ndalojë një maroken të luajë për përfaqësuesen e tij, qoftë ky Ziyech, apo ndonjë emër tjetër.

“Dyert për Ziyech janë të hapura në kombëtare, pasi askush nuk mund të ndalojë një maroken, të përfaqësojë vendin e tij. Mendoj se ai do të rikthehet sërish të japë kontributin e tij në fushë me fanellën e vendin të tij”, u shpreh kreu i Federatës Marokene të Futbollit.

Në qershorin e vitit të kaluar, Ziyech u largua nga grumbullimi pas një sherri me trajnerin boshnjak Valid Halilhodzic, teksa ky i fundit e akuzoi fantazistin e Chelsea-t për mungesë respekti në komunikimin me trajnerin dhe shokët e ekipit.

Megjithatë duket se edhe e ardhmja e Halilhodzic në pankinën e Marokut nuk duket e sigurt, pasi federata po studion një tjetër alternativë, që të drejtojë ekipin në Botërorin Katar 2022, që do të startojë në nëntor të këtij viti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat