Ancelotti: Real Madrid ka historinë

Futboll

Ancelotti: Real Madrid ka historinë

Më: 19 prill 2022 Në ora: 11:13
Ancelotti: Real Madrid ka historinë

Të dielën Real Madrid bëri një hap gjigant drejt titullit të La Liga Santander me një përmbysje mbresëlënëse në pjesën e dytë për të marrë të tre pikët në Sevilla dhe trajneri Carlo Ancelotti është i kënaqur me mënyrën se si gjithçka po bëhet bashkë.

Nuk është rikthimi i parë i sezonit për “Los Blancos” dhe, sado emocionuese dhe inkurajuese që mund të jenë fitore të tilla, italiani do të preferonte më shumë fitore rutinë.

“Nuk jam pas emocioneve të forta, preferoj ndeshje më të qeta”, ka thënë Ancelotti për ‘Radio anch’io sport’ në vendlindjen e tij.

“Magjia e këtij klubi, kësaj skuadre dhe këtyre lojtarëve po del në dritë. Fundi i sezonit është në dukje dhe ne shpresojmë të përfundojmë sa më mirë.”

Ndërsa mbyllja e titullit vendas duket si një çështje se kur, jo nëse, Liga e Kampionëve mbetet një e panjohur më e madhe me fuqinë e Manchester Cityt që qëndron mes Real Madridit dhe një vend në finale dhe Ancelotti pret një barazim të ngushtë, edhe pse Qytetarët nuk kanë të njëjtën përvojë evropiane që ka pala e tij.

“Real Madrid ka historinë, cilësinë dhe traditën për të garuar deri në finale”, tha Ancelotti

“Tani kemi një provë të vështirë kundër Cityt. Ne do të luajmë lojën tonë. Rregulli i ri i golave ​​jashtë fushe, ku ata nuk janë më ekstra, i bën këto takime më të balancuara dhe emocionuese".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat