Mbappe ende në dyshim mes Parisit dhe Madridit

Futboll

Mbappe ende në dyshim mes Parisit dhe Madridit

Më: 22 prill 2022 Në ora: 11:06
Mbappe ende në dyshim mes Parisit dhe Madridit

Futbollisti vazhdon të jetë në mes të dy “zjarreve”, duke mos arritur ta ndajë mendjen plotësisht se cilën fanelë do ta veshë sezonin e ardhshëm.

Lojtari tash e sa kohë është në “llupën” e Real Madridit, por, të paktën sipas asaj që raporton “L’Equipe”, ai vijon të jetë i papërcaktuar në lidhje me këtë çështje.

Familja e Mbape-s është në pushime në Doha të Katarit dhe pikërisht këtu, sipas medieve franceze, mund të diskutohet në lidhje me një zgjatje të mundshme të kontratës së lojtarit me parisienët.

Kontrata e futbollistit skadon në verën e vitit 2023, me Realin që tenton ta “rrëmbejë” futbollistin në këtë merkato. Mediat në Spanjë raportojnë se sulmuesi francez ka irrituar Florentino Perezin, me kërkesën e fundit, ku janë përmendur edhe 100 mln euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat