Ronaldo shënon golin e 100-të në Premier League

Futboll

Ronaldo shënon golin e 100-të në Premier League

Më: 23 prill 2022 Në ora: 16:06
Ronaldo shënon golin e 100-të në Premier League

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e tij të 100-të në Premier Ligë në ndeshjen e sotme kundër Arsenal, të përfunduar me shifrat 3-1 në favor të “Topçinjve”.

Festa pas golit ishte ajo që mori vëmendjen e fansave pasi Ronaldo ja dedikoj të birit, i cili ndërroj jetë në lindje disa ditë më parë.

Ylli portugez menjëherë pas shënimit të golit ngriti dorën duke drejtuar gishtin nga qielli, një mënyrë kjo dedikimi ndaj djalit të tij.

Festimi u be viral në pak minuta me fansat nga e gjithë bota që e shpërndan në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat