“Messi” i ardhshëm debuton në Premier League

Futboll

“Messi” i ardhshëm debuton në Premier League

Më: 29 prill 2022 Në ora: 11:52
“Messi” i ardhshëm debuton në Premier League

Familjet e Alejandro Garnachos, 17-vjeçarit të Manchester United që debutoi me “Djajtë e Kuq” në sfidën ndaj Chelea-t, duke zëvendësuar Elangan, nuk i përmbajtën dot lotët në momentin që adoleshenti u fut në fushë në “Aold Trafford” mes duartrokitjeve të publikut.

Sulmuesi i lindur në Madrid (muajin e kaluar u thirr në përfaqësuesen e Argjentinës) u fut në vend të Anthony Elangas në minutën e parë shtesë të takimit, që u mbyll pa fitues, 1-1.

Tifozët e United e kërkuan aktivizimin e Garnachos në ekipin e parë që kur ai shënoi në fitoren 3-0 kundër Wolves në gjysmëfinalen e FA Youth Cup.

Për Garnachon erdhi më në fund debutimi i shumëpritur në ekipin e parë të Manchester United përkrah emrave të mëdhenj si Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes etj.

Në çastin e aktivizimit të djaloshit argjentinas, familja e tij u ngrit në këmbë dhe duartrokiti momentin në një skenë emocionuese. Nëna e tij filmoi me celular këtë shumë të rëndësishëm në karrierën e tij, ndërsa babai dhe nuk mundi t’i përmbante lotët bashkë më vëllanë e sulmuesit, sapo emri i Garnacho u lexua nga spikeri i stadiumit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat