Ia shpëtoi jetën tifozit, Drita e nderon! 

Futboll

Ia shpëtoi jetën tifozit, Drita e nderon! 

Më: 29 prill 2022 Në ora: 17:27
Ia shpëtoi jetën tifozit, Drita e nderon! 

Drita e Gjilanit e nderon me mirënjohje mjekun Dr Bujar Fazliu, i cili ia shpëtoi jetën tifozit në tribuna në ndeshjen në Therandë mes Ballkanit dhe Dritës, në kuadër të javës së 31-të të elitës së futbollit të Kosovës.

“Mirënjohje për intervenimin jetik. Klubi ynë, FC Drita në shenjë falënderimi ka ndarë mirënjohje për doktorin e skuadrës, Dr Bujar Fazliu.

Stafi ynë mjekësor, Dr Fazliu i asistuar nga fizioterapeuti i klubit, Leutrim Kërqeli dhe kolegët nga FC Ballkani ishin heronjtë e ditës, duke shpëtuar jetën e qytetarit që pësoi arrest kardiak.

Për gjestin human dhe profesional, FC Drita në shenjë simbolike shpërbleu me mirënjohje doktorin e klubit, duke uruar që qytetari i atakuar ta ketë kaluar këtë sfidë dhe të jetë mirë me shëndet”, njofton FC Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat