Ancelotti: Atmosferë e mirë. E dimë që do të jetë e vështirë

Futboll

Ancelotti: Atmosferë e mirë. E dimë që do të jetë e vështirë

Më: 3 maj 2022 Në ora: 15:54
Ancelotti: Atmosferë e mirë. E dimë që do të jetë e vështirë

Reali i Madridit pret në sfidën e kthimit të fazës gjysmëfinale, Manchester Cityn, me rezultatin e takimit të parë që përfundoi me shifrat 4-3 për “Qytetarët” e drejtuar nga Guardiola. Përpara sfidës, Carlo Ancelotti.

Foli në konferencën për shtyp, duke besuar te një kthim i rezultatit.

Gjendja e lojtarëve? – "Ata janë të përqendruar.

Është një ndeshje e rëndësishme, një mundësi e madhe për të luajtur një tjetër finale të Ligës së Kampionëve.

Atmosferë e mirë. E dimë që do të jetë e vështirë, por ne jemi të sigurt në vetvete. Kemi një disavantazh të vogël, por do ta menaxhojmë nesër", tha Ancelotti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat