Liverpool -Tottenham, derbi i madh në Angli

Futboll

Liverpool -Tottenham, derbi i madh në Angli

Më: 7 maj 2022 Në ora: 11:58
Liverpool -Tottenham, derbi i madh në Angli

Liverpool dhe Tottenham Hotspur do të zhvillojnë njërën nga ndeshjet më të rëndësishme deri më tani në këtë sezon.

Këto dy skuadra do të përballen sonte mes vete, teksa objektivat e tyre janë të ndryshme.

Liverpooli synon pikët e plota për të vazhduar garën e ngushtë me Manchester Cityn për titullin e kampionit.

“Të Kuqtë” janë në pozitën e dytë në tabelë me 82 pikë, teksa “Qytetarët” janë në krye me një pikë më shumë.

Në anën tjetër, Tottenhami synon pikët e plota për të vazhduar garën me Arsenalin për pozitën e katërt, e cila dërgon në Ligën e Kampionëve.

Spurs me 61 pikë ndodhen në pozitën e pestë, teksa “Topçinjtë” janë një pozitë më lartë me 63 pikë.

Liverpool – Tottenham Hotspur do të zhvillohet në “Anfield” me fillim nga ora 20:45.

Kjo ndeshje është e vlefshme për javën e 36-të në Premierligë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat