Hazard rikthehet të stërvitet me Real Madrid

Futboll

Hazard rikthehet të stërvitet me Real Madrid

Më: 10 maj 2022 Në ora: 17:18
Hazard rikthehet të stërvitet me Real Madrid

Eden Hazard është rikthyer në stërvitje, duke iu bashkuar lojtarëve të tjerë të Real Madridit teksa ata kaluan seancën e parë në grup pas humbjes 1-0 në derbin ndaj Atletico Madrid të dielën.

Belgu iu nënshtrua një operacioni në kyçin e këmbës më 29 mars për të hequr “pjatën” që kishte veshur që nga dhjetori 2019. Hazard është i etur të jetë me shokët e tij të skuadrës gjatë periudhës së mbylljes së sezonit të La Liga Santander. Është padyshim një lajm i mirë për një dhomë zhveshjeje që e mban atë në respekt të lartë.

Hazard tashmë është duke punuar me grupin, por ai nuk ka gjasa të luajë një rol të rëndësishëm në ndeshjet e fundit të sezonit, pasi ai duhet të marrë formë dhe të jetë gati për të luajtur sezonin e ardhshëm.

Lojtari nuk ka ndërmend të largohet nga Real Madrid, megjithëse një largim nuk do të ishte i dëmshëm për klubin. Vera do të jetë një fazë e ndërlikuar për 31-vjeçarin.

Ish-lojtari i Chelseat do të kërkojë të luajë disa minuta në ndeshjet e ardhshme, ndoshta kundër Cadiz ose Real Betis në La Liga.

Ai nuk do të jetë mjaftueshëm i aftë për t’u futur në skuadër për ndeshjen kundër Levantes të enjten, ndërsa duket e pamundur që ai të ketë një rol për të luajtur në finalen e Champions League kundër Liverpool në Paris.

Duket se ai do të jetë pjesë e planeve të Roberto Martinez për t’u paraqitur me Belgjikën në katër ndeshjet e UEFA Nations League në qershor. Objektivi për lojtarin do të ishte të vazhdojë të zhvillojë një ritëm me Kupën e Botës në horizont.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat