Nuk pëlqehet më nga Guardiola

Futboll

Nuk pëlqehet më nga Guardiola

Më: 15 maj 2022 Në ora: 12:22
Nuk pëlqehet më nga Guardiola

Në vitin 2017, emri i tij për të zbarkuar në Europë i lidh për herë të parë me Juventusin, madje ish-drejtori sportiv Fabio Paratiçi e kishte ndjekur që dy vite më parë, por në fund sulmuesi brazilian zgjodhi Mançester Sitin për një grusht milionash më shumë.

Po flasim për Gabriel Zhezusin, bomberin që këtë verë i duhet të përshëndesë “Etihadin”, pas zbarkimit të Erling Halandit nën urdhrat e Pep Guardiolës.

Njeriu që e deshi te Siti, pasi e pagoi 36 milionë euro (Juvja ofroi 27.5), është i njëjti që i ka treguar derën.

Por nëse në listë për 25-vjeçarin janë vënë pikësëpari Arsenali e Milani, nga Torino garantojnë se janë gati të përfitojnë nga ky moment dhe fillimisht do të punojnë për të bindur Gabriel Zhezusin para Sitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat