FC Shkupi feston

Futboll

FC Shkupi feston

Më: 15 maj 2022 Në ora: 23:43
FC Shkupi feston

Edhe zyrtarisht FC Shkupi është kampioni i ri i Maqedonisë. Pas përfundimit të ndeshjes A. Pandev pasoi ceremonia zyrtare në të cilën presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini ua dorëzoi trofeun e kampionatit futbollistëve të Shkupit.

Gjithësesi se atmosfera në Çair gjatë gjithë pasdites ishte madhështore dhe kulmoi pas ndarjes së trofeut të kampionit të ri.

Natyrisht, më pas pasoi një festë e madhe e djemve të strategut Goce Sedloski, të cilët së bashku me trofeun patën arsye të gëzohen bashkë me tifozët e tyre që vërshuan fushën në stadiumin e Çairit duke treguar edhe një herë se sa shumë do të thotë ky sukses i tyre.

Absolutisht i merituar, Shkupi ishte skuadra më e mirë e sezonit 2021/22 në ligën tonë elitare të futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat