Chelsea rivalizon Barcelonën për Lewandowskin

Futboll

Chelsea rivalizon Barcelonën për Lewandowskin

Më: 16 maj 2022 Në ora: 22:00
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski është një nga emrat më të përfolur së fundmi në botën e futbollit.

Sulmuesi më i mirë në botë, Lewandowski ka vendosur që të largohet nga Bayern Munich, pasi nuk pranoi një propozim për rinovimin e kontratës.

Polaku lidhet me një kalim te Barcelona. Agjenti i tij është takuar me katalanët, por nuk ka diçka konkrete.

Por, Barca nuk do ta ketë punën e lehtë. Sipas ‘Goal’, Chelsea është skuadra që do ta rivalizojë Barcën për kartonin e Lewas.

Në anën tjetër, derisa vazhdojnë spekulimet që e dërgojnë lojtarin në ‘Camp Nou’, krerët e Bayern kanë thënë se do të respektohet kontrata.

Te kampi i Lewandowski besojnë se mund ta bindin klubin për një marrëveshje largimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat